car rentW życiu spotykamy się z różnymi sytuacjami. Może się zdarzyć tak, że popsuje się nam samochód w chwili, gdy przygotowujemy się do ważnego wyjazdu, lub po prostu potrzebujemy pewnego środka transportu. Jeśli korzystanie z komunikacji miejskiej nie wchodzi w grę, to z pomocą przychodzą nam różnego rodzaju wypożyczalnie samochodów. Z uwagi na fakt, że w ostatnim czasie ilość firm oferujących wypożyczanie pojazdów znacznie się zwiększyła, jest w czym wybierać. Ta branża jednak nie jest wyjątkiem i możemy tutaj spotkać zarówno bardzo dobre firmy, jak i takie, których lepiej unikać. Dla klienta najważniejsze będą odpowiednia obsługa, dobry stan techniczny aut i cena, która nie zrujnuje portfela. Jak znaleźć dobrą wypożyczalnię?

 

Wypożyczalnia samochodów- szukamy ofert

Tak jak wszystkie inne firmy, wypożyczalnie dosyć mocno się reklamują, szczególnie lokalnie. Nie będzie więc problemem znalezienie wszystkich wartych uwagi wypożyczalni w naszym mieście. Poza tym warto popytać wśród znajomych i przyjaciół. Nie od dziś bowiem wiadomo, że opinia osób, które znamy osobiście, ma największą wartość. Może w ostatnim czasie ktoś z rodziny lub znajomych wypożyczał samochód i może podzielić się opinią o firmie, z której usług korzystał? Takie opinie z racji nastawienia na szczerość, a nie marketing, są po prostu godne zaufania. Warto polubić się też z internetowymi porównywarkami cen. W internecie można znaleźć co najmniej kilka wartościowych adresów, gdzie porównamy ceny i oferty różnych wypożyczalni samochodów z naszej okolicy.

Kwestie pomocne w wyborze

Jednym z czynników, który może pomóc w wyborze firmy świadczącej usługi wypożyczania samochodów, może być wysokość depozytu żądanego za pojazd. Niekiedy jest on nieproporcjonalnie wysoki, wtedy taką ofertę najlepiej odrzucić. Inną kwestią jest limit kilometrów, choć nie wszystkie wypożyczalnie samochodów go narzucają. Warto zawczasu sprawdzić, czy samochód ma dzienny limit kilometrów, a jeśli tak to, jaka jest to wartość.

Wypożyczyć i oddać

Wypożyczalnia samochodów w Gdańsku, jak każda inna ma obowiązek dostarczyć auto w dobrym stanie technicznym. Jeśli pojazd posiada jakiekolwiek usterki, to bezzwłocznie zgłaszamy to pracownikowi wypożyczalni. Przed wyruszeniem w trasę warto także sprawdzić poziom paliwa w baku, choć powinien być on pełny lepiej upewnić się i wykluczyć ewentualną niemiłą niespodziankę. Z kolei zdając pojazd, to użytkownik musi uzupełnić poziom paliwa do stanu pierwotnego. Na koniec trzeba mieć na uwadze, że za opóźnienia w zwrocie auta, wypożyczalnie naliczają dodatkowe opłaty.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarze trójdzielne Warszawa
Kalendarze trójdzielne Warszawa