bus 1898612 1280Każdy człowiek przynajmniej raz w roku pragnie udać się na wakacje i odpocząć. Nie zawsze jest to jednak możliwe, ponieważ obowiązki w pracy nie pozwalają danej osobie na wyjazd dłuższy, niż tydzień.

 

Wiele biur podróży oferuje niezwykle tanie wycieczki za granicę. Powodem niskiej ceny jest fakt, iż jest to podróż autobusem. Jakie są wady i zalety podróży autokarem za granicę? Czy faktycznie warto wybrać się na takie wakacje?

Zalety podróży autokarem

Do zalet można zaliczyć komfort podróży. Autobusy są bardzo duże, każdy z pasażerów ma wygodny fotel i stolik, na którym może trzymać swoje rzeczy. Podróż autobusem przypomina często lot samolotem, ponieważ wnętrze autokaru przypomina samolot. 

Kolejną zaletą jest również niezwykle niska cena wycieczki. Zazwyczaj kosztuje ona mniej niż tysiąc złotych za tydzień wakacji. 

Zaletą jest również fakt, iż autokar zabiera pasażerów praktycznie z każdego dużego miasta w kraju. Dzięki temu nie ma problemu z dojeżdżaniem na przystanek bardzo daleko jak w przypadku lotnisk.

Rozrywka w trakcie podróży również jest niezwykłym atutem. Podczas jazdy włączane są filmy, dzięki czemu pasażerowie nie nudzą się aż tak mocno. 

Wady podróży autokarem

Do wad można zaliczyć niezwykle długi czas podróży. Niejednokrotnie są to nawet 24 godziny. Dla człowieka tyle godzin podróży jest naprawdę wyczerpująca. Osoby starsze nie powinny nawet zastanawiać się nad taką formą wakacji. To bardzo nieodpowiedzialne. 

Pomimo klimatyzacji w autokarze wydzielają się różne zapachy. Dla osób wrażliwych mogą być nieprzyjemne. Niektórzy ludzie nie dbają o siebie i może być to powodem nieprzyjemnej podróży. 

Atrakcyjna cena uwzględnia 7 godzin pobytu za granicą, jednak warto wspomnieć, że 2 dni odchodzą na podróż. Wielu ludzi przeraża perspektywa jazdy przez tyle godzin. To wręcz nie do zniesienia. 

Mało postoi to ogromny kłopot. Niestety kierowcy pragną skrócić trasę i nie stają na postojach tak często, jakby wszyscy tego chcieli. Osoby z małym pęcherzem bardzo cierpią. Przewozy autokarowe są więc niewygodne. Wiele ludzi decyduje się na samodzielny wynajem autokarów, jednak jest to bardzo ryzykowne w razie popsucia. Jak widać wad jest równie dużo jak zalet, jednak warto zainwestować w wygodniejszą podróż. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarze trójdzielne Warszawa
Kalendarze trójdzielne Warszawa