OponeIle to razy w okresie zimowym widzieliście kierowców, którzy nadal poruszali się na oponach letnich? Czy i Wam nie zdarzyło się wymienić ogumienie później niż było to zalecane. Mechanik Ursus w momencie, gdy już spadnie śnieg, ma ręce pełne roboty – bo przecież nikt się nie spodziewa takich warunków atmosferycznych w grudniu czy styczniu. Ale zastanówmy się też, po co tak naprawdę wymieniamy opony na sezon? Czy rzeczywiście jest taka potrzeba?

 

Spada tylko śnieg i nagle każdy przypomina sobie, że to idealny czas na wymiana opon Warszawa Włochy. My naturalnie nie zalecamy czekać do ostatniej chwili, bo do takich samych wniosków dochodzi połowa miasta, a później mechanicy czy wulkanizatorzy mają ręce pełne roboty. Przecież nie chcesz czekać w kilkugodzinnej kolejce, aby ktoś Ci wymienił opony w kwadrans, prawda? Zastanawiasz się też, dlaczego wymieniamy opony na zimowe, gdy tylko robi się niebezpiecznie zimo? Na to pytanie odpowiada fachowiec!

„Opony letnie od zimowych różnią się pod wieloma względami – inne mieszanki gumy, krzemionki, przyczepność czy właściwości jezdne. Wielu kierowców tego nie rozumie lub nie chce się zagłębiać w temat, a później na oblodzonej nawierzchni jadąc na letnich oponach hamuje na.. innym aucie. Wymiana opon Warszawa Włochyjest zalecana w okolicach listopada – na zimowe i w okolicy marca na letnie. Niestety kierowcy uważają, że skoro nie ma śniegu, to nie ma potrzeby. A przecież lód może się zrobić na jezdni nawet bez oznak nadchodzącej zimy. Po co więc ryzykować?” – mówi Pan Ryszard Kierznowski – mechanik Ursus.

To niestety prawda, a potwierdza to nie tylko Pan Ryszard, ale i inni fachowcy, którzy wymieniają opony. W momencie, gdy tylko pojawi się śnieg, ludzie hurtem przyjeżdżają do zakładów wulkanizacyjnych, by skorzystać z usługi. Ale właściwie po co?

Co zmieniają opony zimowe, gdy spada śnieg?

Opony zimowe są wykonane z innego materiału, tak aby mogły dobrze zachowywać się na oblodzonej czy zaśnieżonej drodze. Naturalnie ktoś powie, że nie przez całą zimę asfalt jest biały, ale możemy zobaczyć jego naturalny kolor, a przecież na suchej nawierzchni lepiej zachowają się letnie. Po części jest to oczywiście prawda, jednak do granicy. Zimny asfalt nie będzie współpracować z letnim ogumieniem, dlatego mimo wszystko przy temperaturze niższej jak 5 stopni Celsjusza zalecana jest wymiana opon Warszawa Włochy.

Oczywiście, opony zimowe będą miały gorsze osiągi na nawierzchni suchej bądź mokrej, ale wiedząc, że mamy je założone na nasze auto, będziemy inaczej je prowadzić. Jazda będzie bezpieczniejsza, być może nawet wolniejsza, co może nas uchronić nie tylko przed wypadkiem, ale i drogim mandatem. Natomiast, gdy asfalt będzie pokryty śniegiem czy lodem, letnie opony nie mają żadnych szans. Nawet jadąc wolno, a hamując zdecydowanie wcześniej i delikatniej, jest nikła szansa, że samochód nie wyląduje na tyle tego, kto jedzie przed nami. Opony letnie i zimowe nie są wymysłem marketingowców, a osób, które specjalizują się w bezpieczeństwie na drodze. Tak więc, nie pozwól, aby kolejna zima i Ciebie zaskoczyła. Bo przeklinanie pod nosem, że nagle wszyscy sobie przypomnieli o wymianie opon niczego nie zmieni. Możesz uniknąć kolejek, zmieniając komplet już w listopadzie lub wtedy, gdy temperatura zaczyna się zbliżać do zera.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarze trójdzielne Warszawa
Kalendarze trójdzielne Warszawa