Sprawdź w jaki sposób wybrać najlepsze dla siebie opony zimowe, jakie czynniki mają największy a jakie najmniejszy wpływ na jakość.
 

Nie ma najlepszego rozwiązania, bo tak naprawdę wszystko zależne będzie od tego, jaki kto ma samochód i jakie wymagania.

Samochody o dużej mocy

One muszą mieć naprawdę bardzo dobrej jakości opony zimowe. Dla takich samochodów przewidziana jest klasa wyższa opon, która oczywiście kosztuje znacznie więcej, ale co zrobić, jeśli stać nas na taki samochód to musi być nas stać na opony zimowe. Zawsze można w okresie zimowym nie jeździć takim samochodem, bo jakby nie patrzeć nawet bardzo dobre opony nie zapewnią nam 100% przyczepności. Duża moc i do tego jeszcze napęd na tył to oznacza spore problemy w okresie zimowym. Nie ma się, co dziwić, że wiele takich samochodów stoi w garażu i czeka aż pogoda się poprawi. Dla nich przewidziano oczywiście opony japońskie, amerykańskie czy niemieckie. W tym przypadku trzeba przede wszystkim stawiać na sprawdzone firmy. Takie, które mają bardzo duże doświadczenie. Wtedy na pewno zakupimy takie opony, jakie są nam potrzebne.

Małe i słabsze samochody

Do takich samochodów wystarczy wybrać najtańsze opony zimowe takie jak Dębica. Nie będzie trzeba przepłacać za opony, których parametry tak naprawdę są mało istotne. Ważne jest tylko to żeby mieszanka ogumienia była na tyle dobra żebyśmy w warunkach zimowych mogli bezpiecznie poruszać się po drogach. Jeśli drogowcy znowu zaśpią to nawet najlepsze opony zimowe nam nie pomogą i nigdzie nie pojedziemy. Wtedy nie pozostaje nic innego jak założyć łańcuchy albo opony z kolcami. Te drugie są w Polsce zabronione, a zatem dojazd do pracy czy na zakupy w okresie zimowym będzie mocno utrudniony.

Wielość opon

Jeśli jeździmy teraz na albuminowych felgach mamy nieco większe opony niż zalecał nam producent to na okres zimy byłoby dobrze zainwestować w opony mniejsze. Nie muszą być dużo mniejsze, bo wystarczy jeden, dwa cale, ale od razu będziemy odczuwać znacznie lepsze właściwości jezdne. W zimę nie liczy się to jak wygląda samochód tylko czy dotrze z jednego miejsca na drugie w jednym kawałku. Właśnie pod tym względem trzeba wybierać opony zimowe do naszego samochodu.

Wejdź na Promo-Opony.pl - nowe i tanie opony zimowe. Zapraszamy serdecznie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarze trójdzielne Warszawa
Kalendarze trójdzielne Warszawa