141632529065515400Na każdym właścicielu zarejestrowanego pojazdu spoczywa obowiązek wykupienia ubezpieczenia OC. Czy więc w przypadku wyboru firmy ubezpieczeniowej kierować się wyłącznie ceną?
 

Zakres ubezpieczenia OC

Ubezpieczenie OC jest to polisa, która przenosi odpowiedzialność za wyrządzone szkody osobom trzecim na ubezpieczyciela. To on zobowiązuje się do wypłacenia świadczenia w razie kolizji spowodowanej przez osobę posiadającą ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Zakres ubezpieczenia OC reguluje Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Oznacza to, że u wszystkich ubezpieczycieli polisa OC będzie obejmowała ten sam zakres zdarzeń, a co za tym idzie – przy wyborze firmy ubezpieczeniowej można kierować się wyłącznie ceną.

Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie?

Skoro wszyscy ubezpieczyciele oferują taki sam zakres ochrony, nie ma co przepłacać. By wybrać najkorzystniejszą ofertę, można kierować się wyłącznie kosztami. To, jak wysoką składkę będzie płacić właściciel pojazdu pozostanie bez wpływu na wysokość wypłacanego świadczenia osobom poszkodowanym.

Aby jednak wybrać najtańsze ubezpieczenie, trzeba porównać oferty poszczególnych firm ubezpieczeniowych. Można skontaktować się bezpośrednio z pracownikiem wybranego towarzystwa albo skorzystać z usług agentów ubezpieczeniowych współpracujących z wieloma ubezpieczycielami jednocześnie.

Pamiętaj, że na wysokość składek OC wpływa wiele czynników, m.in.:

  • wiek kierowcy,
  • okres posiadania prawa jazdy,
  • miejsce zamieszkania,
  • okres bezszkodowej jazdy,
  • pojemność samochodu,
  • wiek pojazdu.

Wszystkie ten czynniki są uwzględniane przy obliczaniu składek OC i przy nakładaniu zniżek lub zwyżek do bazowej stawki ubezpieczenia.

Kalkulator OC samochodu wyliczy składkę

Jeżeli interesuje cię możliwość wyliczenia wysokości składki bez wychodzenia z domu, kalkulator OC samochodu to narzędzie w sam raz dla ciebie. Dostępne za pośrednictwem Internetu (udostępniane m.in. na stronach www ubezpieczycieli), pozwoli na szybkie wyliczenie składek OC wybranych firm. To z kolei umożliwia przeprowadzenie wnikliwej analizy, umożliwiające podjęcie decyzji o niskiej składce OC.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kalendarze trójdzielne Warszawa
Kalendarze trójdzielne Warszawa